کشف کرمی نادر و غول پیکر موسوم به «کرم کشتی» که ظاهری بسیار چندش آور دارد

اگر چه ۲۰۰ سال از کشف این کرم غول پیکر می گذرد اما تاکنون هیچ نمونه زنده ای از آن آزمایش نشده بود.

برای اولین بار در طول تاریخ یک کرم کشتی عظیم الجثه در فیلیپین کشف شده است. این موجود عجیب و غریب که در گل و لای زندگی می کند سیاه رنگ بوده و ظاهری کاملاً گوشتی دارد. کرم کشتی تمام طول عمر خود را در درون یک پوسته زندگی کرده و از رسوب های کف دریا تغذیه می کند. طول این کرم غول پیکر ممکن است تا ۱٫۵ نیم متر نیز برسد.

۵ نمونه از این کرم در یک آبگیر قدیمی در میندانائو در فیلیپین حمع آوری شده و برای مطالعات بیشتر به دانشگاه فیلیپین منتقل گردیدند. محققان این کرم را «گونه ی جانوری کمیاب و اسرار آمیز» توصیف کرده که به گونه ی نرم تنان تعلق دارد. این کرم بلندترین گونه از این خانواده به شمار می آید که انسان تاکنون به چشم خود دیده است.

نوع غول پیکر کرم کشتی برخلاف دیگر اعضای کوچکتر این خانواده که در چوب نقب زده و آن را می خورند، معمولا از گل و لای و رسوب های دریایی که نوعی باکتری خاص در خود دارد تغذیه می کند. محققان تصریح کرده اند که در مورد عادات و رفتارها، مکان زندگی و تاریخچه ی زندگی این گونه ی نادر اطلاعات زیادی در دست نیست و زنده پیدا کردن این گونه می تواند تمامی این اطلاعات را در اختیار انسان قرار دهد.
یکی از محققان ادعا کرده که بیش از ۲۰ سال برای پیدا کردن یک نمونه از این گونه ی جانوری کمیاب تلاش کرده است. وی در این باره می گوید: ” سخت است که با دیدن یکی از این کرم ها در درون پوسته هیجان زده نشد حتی اگر چیزی در مورد آن ها ندانید. هیچ موجود دیگری شبیه آن ها یافت نمی شود”.
منبع: دانستنی ها دانش و فناوریپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *