پیشرفت عملیات تعمیر و نوسازی خطوط ریلی در بندر امام خمینی(ره)

مرحله جمع آوری زیرساخت ها و روساخت های قدیمی خطوط ریلی داخلی بندر امام خمینی (ره) در راستای اجرای پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی این خطوط در حال تکمیل است.

به گزارش روابط عمومی، آیت رضازاده – معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان- ضمن اشاره به آغاز پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی ۱۳ کیلومتر خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در مرداد ماه سال جاری، هدف از اجرای این پروژه را افزایش توان ناوگان ریلی و توسعه حمل و نقل ریلی در این بندر دانست.
وی افزود: در این مرحله از پروژه که با نظارت کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان عملیاتی می شود، عملیات تخریب آسفالت، بتن مسلح و غیر مسلح به منظور جمع آوری زیرساخت ها و روساخت های قدیمی ریل به دلیل اتمام عمر مفید آنها با پیشرفت مطلوبی در دست اجراست.
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی هفت درصدی این پروژه افزود: پس از اجرای کامل این پروژه که با مبلغ اولیه ای بالغ بر ۲۸۸ میلیارد ریال آغاز شده، ۴۰ دستگاه سوزن تعویض شده و ارتفاع ریل ها نسبت به وضعیت پیشین تغییر محسوسی خواهد کرد.
رضازاده در پایان یادآور شد: خردادماه سال جاری و با حضور وزیر راه و شهرسازی، پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به طول ۱۳ کیلومتر در دو محور B و سیلو آغاز شد و طبق برآوردها، قرار است طی مدت ۲۴ ماه به اتمام برسد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *