هیات سرمایه گذار ژاپنی از ظرفیت های شیلاتی چابهار دیدن کرد

به گزارش ایرنا، سرپرست گروه سرمایه گذاری شرکت ژاپنی (کیومیورا) KYOMURA پس از بازدید از ظرفیت های اقتصادی چابهار در جمع مدیران سازمان منطقه آزاد اظهار داشت: چابهار ظرفیت های خوبی در زمینه شیلات، آبزیان دریایی، تجارت و بازرگانی دارد.

«سوگاکو کیمیورا» هدف از سفر هیات سرمایه گذاری کشور ژاپن را بررسی زمینه های سرمایه گذاری در حوزه شیلات و آبزیان بندر راهبردی چابهار عنوان کرد.
وی افزود: پس از بررسی و ارزیابی ها در زمینه شیلات و آبزیان اقدامات لازم برای فعالیت انجام خواهد شد.
وی گفت: پرورش آبزیان، صید تن ماهیان و عرضه غذاهای دریایی از جمله اهداف این شرکت است که سبب اشتغال و توسعه می شود.
سرپرست گروه سرمایه گذاری شرکت ژاپنی (کیومیورا) KYOMURA و یکی از مدیران فنی این شرکت تصریح کرد: تمایل داریم درخصوص فرآوری غذاهای دریایی، صید تن ماهی و خاویار، پرورش آبزیان، تهیه و فروش غذاهای دریایی به صورت عمده یا در رستوران های عرضه کننده غذاهای دریایی سرمایه گذاری کنیم.
وی گفت: شرکت کیومیورا KYOMURA در سال ۱۹۸۵ توسط آقای کیوشی کیمیورا در زمینه فروش عمده غذاهای دریایی و مدیریت رستوران غذاهای دریایی راه اندازی شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: چابهار یکی از بهترین نقاط ایران برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است و می تواند برای هر سرمایه گذاری سودآور باشد.
سعید عیسی زاده افزود: سازمان منطقه آزاد چابهار تمامی زمینه های سرمایه گذاری را در کوتاه ترین زمان برای شرکت و افراد فعال اقتصادی و سرمایه گذاری فراهم می کند.
وی به تسهیلات و مزیت های سرمایه گذاری در این منطقه اشاره کرد و افزود: منطقه آزاد چابهار از شرکت های ژاپنی جهت سرمایه گذاری در این منطقه استقبال می کند.
وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد چابهار در سال ۱۳۷۲ در زمینی به مساحت ۱۴ هزار هکتار و در ۹ پیکره راه اندازی شده است و برای توسعه تجارت و ترانزیت به کشورهای همسایه می تواند نقش مهمی داشته باشد.
به گزارش ایرنا، هیات سرمایه گذار کشور ژاپن از زیرساخت و ظرفیتهای تجاری، بازرگانی، شیلات و بنادر صیادی و گردشگری چابهار نیز دیدن کردند.
منطقه آزاد و بندر چابهار در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان و همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *