مدیرکل بنادر مازندران: حفظ محیط زیست دریای خزر از وظایف حاکمیتی ما در بنادر استان است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به بهره برداری از بارج مقابله با آلودگی در بندر نوشهر خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست دریای خزر از وظایف حاکمیتی ما در بنادر استان است.
مهندس رضوانی-میربندرنوشهر
به گزارش روابط عمومی،مهندس سیاوش رضوانی با اعلام این مطلب افزود: تردد شناورهای تجاری بویژه کشتی هایی که حمل مواد سوختی را برعهده دارند در کنار ساختار زیست محیطی دریای خزر سبب گردیده حفاظت از محیط زیست این دریا بیش از پیش مورد توجه قرارگیرد بطوری که امروزه در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات مرتبط به منظور مقابله با آلودگی های ناشی از سوانح احتمالی بسیار حیاتی می باشد.

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع امور دریایی کشور و متولی ایمنی و حفاظت از محیط زیست دریایی ناشی از تردد کشتی های تجاری تلاش می کند با به کارگیری تجهیزات مدرن و به روز مقابله با آلودگی، توانمندی خود را در پاسخگویی در شرایط اضطرار افزایش داده و از این طریق به حفظ محیط زیست دریایی کمک کند.

مهندس رضوانی تصریح کرد: در همین راستا سفارش ساخت بارج های مقابله با آلودگی به تعداد ۷ فروند(۳ فروند شمال و۴ فروند جنوب) از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در سال۹۱ انجام پذیرفته و بارج این اداره کل با نام پاک بوم ۳ در دی ماه سال جاری به این اداره کل منتقل گردید.

وی با تشریح ویژگی های این شناور خاطرنشان کرد: این شناور به ارزش تقریبی ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، دارای ۴۴ متر طول، ۱۱ متر عرض و ۳۰/۱متر آبخور مجاز و همچنین دارای ۶ مخزن بمنظور ذخیره سازی سوخت یا مواد زائد و یک مخزن آب شیرین به ظرفیت ۵۰۰ تن می باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران یادآور شد: با استقرار تجهیزات مدرن مقابله با آلودگی نفتی دریایی در بندر نوشهر و آماده به کاری ۲۴ ساعته آن ،توان عملیاتی این اداره کل در برابر سوانح احتمالی به طور چشمگیری افزایش یافته است ضمن اینکه از این شناور به عنوان شناور سوخت رسان و آب رسان نیز می توان استفاده نمود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *