مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به فارس خبر داد تعیین تکلیف اپراتور دو ترمینال بندر شهید رجایی تا سه ماه آینده/ بندر چابهار یک اپراتور خواهد داشت

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تلاش می‌کنیم ظرف دو تا سه ماه آینده موضوع اپراتوری دو ترمینال بندر شهید بهشتی چابهار مشخص و تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد راستاد که شب گذشته از سوی وزیر راه و شهرسازی به سمت مدیرعاملی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه جست‌وجو و نجات دریایی بین سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: موضوع همکاری در تفاهم‌نامه امروز، همکاری دو طرف در زمینه تجسس و مقابله با آلودگی‌های دریایی در دریاهای کشور است.
وی ادامه داد: با سایر ارگان‌ها توافق‌نامه همکاری داشته‌ایم و به‌زودی در حوزه جست‌وجو و نجات دریایی توافق‌نامه‌ای با سازمان هواپیمایی به امضا خواهیم رساند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در حال حاضر ۲۱ فروند شناور ناجی، ۶ فروند هلی‌کوپتر، یک فروند هواپیما و ۲ فروند هاورکرافت در ناوگان جست‌وجو و نجات دریایی سازمان بنادر فعال است.
راستاد به لزوم افزایش سهم ریل در توسعه زیرساخت بنادر اشاره کرد و گفت: همه بنادر ما باید به ریل متصل شوند و در بنادری نظیر شهید رجایی،‌ خرمشهر، بندر امام خمینی(ره)، امیرآباد و انزلی باید زیرساخت‌های ریلی توسعه یابد و از نظر حمل‌ونقل ترکیبی امکانات فراهم شود تا بدین ترتیب سهم راه‌آهن از مبدأ بنادر به پس‌کرانه‌ها با این زیرساخت‌ها تکمیل شود.
وی اضافه کرد: از نظر اینکه بنادر کمبودی در حوزه سهم ریل نداشته باشند، توسعه همه زیرساخت‌ها را دنبال می‌کنیم، همچنین امیدواریم طی تعامل با شرکت راه‌آهن به اهداف مدنظر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اتصال بنادر به ریل و تشکیل معاونت ریلی در بنادر دنبال شود تا بدین ترتیب ترافیک جاده‌ها کاهش یابد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ارتقای رقابت‌پذیری بنادر در کشور را از برنامه‌های مهم سازمان بنادر عنوان کرد و گفت: باید در سطح منطقه‌ای و جهانی شرایط مناسبی برای حمل دریایی و تجارت دریا داشته باشیم.
راستاد افزود: توسعه بنادر فرعی کشور و ایجاد شبکه بین بنادر اصلی و فرعی در دستورکار سازمان بنادر و دریانوردی خواهد بود تا بدین ترتیب سهم برخی از بنادر در دریا افزایش یابد.
وی گفت: یکی از موارد مهم دیگر توسعه حمل‌ونقل ترکیبی در قالب ریل است که آن را دنبال می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به کمبود امکانات، تجهیزات و شناورهای گردشگری در کنار نبود زیرساخت در این حوزه اشاره کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی تلاش می‌کند در این حوزه ورود کرده و تجهیزات را افزایش دهد.
راستاد به تعیین تکلیف اپراتورهای بندر شهید رجایی تا دو الی سه ماه آینده اشاره کرد و افزود: سرمایه‌گذاری قابل توجهی برای تأسیسات و تجهیزات بندر شهید رجایی انجام شده است و تلاش می‌کنیم تا دو الی سه ماه آینده اپراتورهای دو ترمینال این بندر تعیین تکلیف شوند.
وی اظهار داشت: همچنین بندر شهید بهشتی چابهار نیز یک اپراتور خواهد داشت که پس از انجام مراحل اداری مشخص می‌شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *