فعالیت کشتی مسافربری جدید در مسیر گناوه به خارگ

رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: یک فروند کشتی مسافربری استاندارد و مجهز ساخت متخصصان داخل کشور تا پایان سال جاری در مسیر این بندر به جزیره خارگ فعالیت خود را آغاز می کند.


نورالله اسعدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با افزوده شدن این کشتی تعداد کشتی های مسافربری در مسیر گناوه به خارک به چهار فروند می رسد.

وی اظهارکرد: کشتی جدید به نام ‘آروس مهیار’ که در قشم ساخته شده مورد آزمایش قرارگرفته و گواهینامه آن نیز صادر شده است.

وی گفت: این کشتی که حرکت خود را از قشم به گناوه آغاز و در هفته جاری وارد این بندر می شود، قابلیت های زیادی از جمله سریع سیر بودن، امکانات رفاهی و سالن اختصاصی وی آی پی با ظرفیت ۱۵۰ مسافر دارد.

اسعدی افزود: محل استقرار این کشتی که توسط بخش خصوصی و از وجوه اداره شده سازمان بنادرودریانوردی تامین اعتبار شده در گناوه است.

رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه بیان کرد: هم اینک روزانه ۶ سرویس رفت و برگشت توسط کشتی های مسافربری در مسیر گناوه به جزیره خارگ انجام که با اضافه شدن کشتی جدید به هشت سرویس افزایش می یابد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نزدیک ترین منطقه به جزیزه خارگ قراردارد که به عنوان پسکرانه این نقطه مهم را پشتیبانی می کند.

جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و به عنوان بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور در آبهای خلیج فارس واقع است.
منبع: ایرناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *