فرماندار هندیجان: عملیات لایروبی بندر سجافی هندیجان هرچه سریعتر آغاز شود

فرماندار هندیجان گفت: به دنبال لایروبی بندر صیادی سجافی هستیم و انتظار داریم تا عملیات لایروبی هرچه سریعتر آغاز شود و بتوانیم شاهد بهبود شرایط برای توسعه و رونق این بندر باشیم.

کوروش مودت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در بحث روشنایی بندر سجافی، بخشی از مکان‌هایی که صیادان در آنجا وسایل خود را قرار می‌دهند روشنایی ندارد و با مشکل مواجه است. همچنین جاده دسترسی به بندر یک جاده کم عرض است که باید تعریض و بهسازی شود.
وی افزود: بندر سجافی باید لایروبی شود و اعتبار موردنیاز برای این کار نیز در نظر گرفته شده است. در این زمینه قرارداد لایروبی بندر منعقد و پیمانکار آن نیز انتخاب شده و باید هرچه سریعتر عملیات لایروبی آغاز شود.
فرماندار هندیجان با بیان این‌که برای اینکه شناورها بتوانند به خوبی در بندر پهلو بگیرند باید بندر سجافی لایروبی شود، تصریح کرد: به دلیل این‌که مدتی لنج‌ها و شناورها مستقر در بندر زیر ترافیک بار قرار داشتند و در بندر پهلو گرفته بودند، امکان لایروبی نبود اما اکنون شرایط برای لایروبی بندر فراهم شده و بندر خلوت‌تر از گذشته است.
مودت ادامه داد: به دنبال لایروبی بندر صیادی سجافی هستیم تا شرایط برای توسعه و رونق این بندر فراهم شود و انتظار داریم تا عملیات لایروبی هرچه سریعتر آغاز شود.
وی گفت: شناورهایی که در بندر فرسوده شده یا در سال‌های گذشته غرق شده‌اند یکی دیگر از مشکلاتی است که بحث لایروبی بندر را با مشکل مواجه می‌کند. انتظار داریم هرچه سریعتر با هماهنگی که میان گمرک، اداره بندر و سایر دستگاه‌ها انجام می‌گیرد، شاهد بیرون کشیدن مغروقه‌ها و لنج‌های فرسوده از بندر باشیم تا بتوان عملیات لایروبی را آغاز کرد.
فرماندار هندیجان خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به تخلیه شناور هایی که در بندر سجافی لنگر انداخته بودند و خلوت شدن بندر انتظار داریم تا هرچه سریعتر کار لایروبی بندر سجافی آغاز شود تا شاهد توسعه بندر و رونق منطقه باشیم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *