صادرات ۱۰هزار و ۵۵۶ تن کالا از بندرجاسک به عمان

به گزارش ایرنا ازبندرعباس،مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: ۱۰ هزار و ۵۵۶ تن کالا در بهار امسال از بندرجاسک به کشور عمان صادر شد که این میزان در همسنجی با سال گذشته ۱۱۱ درصد رشد داشته است.

بنا براین گزارش ، محمد محسنی دوشنبه در تشریح عملکرد سه ماهه بندر جاسک با خبرنگاران افزود: کالاهای صادر شده از بندر جاسک، بیشتر میوه و تره بار بوده است.
وی ادامه داد: بندر جاسک یک بندر چند منظوره است که زیر نظر بندرشهید باهنر اداره می شود و در مدت یاد شده ، ۱۰هزار و ۸۰۰ تن کالا در بندر جاسک تخلیه و بارگیری شد که از این میزان ۲۱۸ تن کالای وارداتی بوده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهارکرد: از ابتدای سالجاری تاکنون، ۱۲ فروند شناور فلزی، ۲۹۱ فروند شناور صیادی و ۹۱ فروند شناور باری در این بندر رفت و آمد داشتند که تردد شناورهای باری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۹ درصد و تردد شناورهای فلزی ۲۰ درصد افزایش داشته است.
محسنی گفت: بیش از یکهزار و ۷۷۷ دستگاه کامیون حامل بار صادراتی، وارداتی و شیلاتی به بندرجاسک تردد داشته است که رشد ۷۸ درصدی داشته است.
وی یاد آور شد: پس از پیگیری های فراوان در استان و کشور و همچنین ارائه راهکارهای عملی برای رونق بنادر شرق هرمزگان، زیرساخت های مناسبی توسط سازمان بنادر در این منطقه ایجاد شده که هم اکنون شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها هستیم.
شهرستان جاسک با ۵۱ هزار نفر جمعیت در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *