سه میلیارد دلار عملکرد تجاری سیستان و بلوچستان در سال ۹۵ بوده است

به گزارش ایرنا نادر میرشکار سه شنبه شب در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان که در سرسرای خاتم الانبیا(ص) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: هم اینک ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار از ۲٫۵ میلیون تن به حدود هشت میلیون تن رسیده که این امر سبب توسعه چشم گیر تجارت در استان خواهد شد.

وی ادامه داد: با وجود ظرفیت های ترانزیتی سیستان بلوچستان متاسفانه هزینه های دریافتی از تجار در همسنجی با سایر نقاط کشور بیشتر است که این امر سبب کاهش تمایل تجار برای فعالیت در این استان می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: موافقتنامه ایجاد پل دوم در پایانه مرزی میلک بین ایران و افغانستان هم اینک آماده است و بزودی طرف ایرانی برای امضای قرارداد به این کشور سفر می کند.
علی خانقائی با اشاره به مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در سیستان وبلوچستان افزود: تعداد این مجتمع ها چهار سال قبل تنها ۱۱ مورد بود که پارسال به ۲۵ مورد افزایش یافت و تا پایان امسال هشت مجتمع دیگر نیز در استان به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد: همچنین تا پایان امسال قرار است ۳۴ دوربین هوشمند دیگر بر روی جاده های سیستان و بلوچستان نصب شود که به طور متوسط به ازای هر ۲۰ کیلومتر جاده یک دوربین هوشمند وجود خواهد داشت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بندر چابهار هزار و ۶۵۰ متر موج شکن دارد که این امر سبب آرامش خاطر برای تمام کشتی ها شده است.
بهروز آقایی خاطرنشان کرد: ۱۵ میلیون متر مکعب از سواحل چابهار با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار پارسال لایروبی شده است.
وی افزود: همچنین برای این بندر سه دستگاه مکنده ۶۰۰ تنی در نظر گرفته شده که تا آذر ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید و می توان از این طریق ترانزیت گندم را به بهترین شکل انجام داد.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار در سالجاری ادامه داد: میزان تخلیه و بارگیری مواد غیر نفتی در پنج ماه نخست امسال ۶۴ درصد و میزان تخلیه و بارگیری کانتینری نیز در این مدت ۱۰۸ درصد رشد داشته است.
به گزارش ایرنا در این نشست از شماری از مدیران برتر سیستان و بلوچستان تجلیل شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *