ساخت پل خليج فارس سه شنبه آينده تعيين تکليف نهايي مي شود

مديرعامل منطقه آزاد قشم: مقرر گرديد، مصوبه جلسه شورايعالي مناطق آزاد به عنوان مصوبه هيئت دولت ملاک عمل قرار گيرد و در صورت تصويب، کار ساخت پل خليج فارس در مدت سه سال به پايان برسد.

ساخت پل خليج فارس سه شنبه آينده تعيين تکليف نهايي مي شود
به گزارش خبرگزاري آريا ،حميدرضا مومني گفت: ماه گذشته موضوع ساخت طرح جامع حمل و نقل خليج فارس که مشتمل بر ۸۶ کيلومتر راه، ۹۲ کيلومتر راه آهن، بندر کاوه و پل خليج فارس است و در صورت ساخت، بندر عباس را به بندر کاوه در قشم متصل مي کند در جلسه شورايعالي مناطق آزاد به رياست معاون اول رئيس جمهور مطرح شد.
وي افزود: مقرر شد در جلسه اي، اين موضوع و ابعاد مختلف آن با حضور مسئولان سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت راه و شهرسازي و امور اقتصادي و دارايي، دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد و سازمان منطقه آزاد قشم در سازمان برنامه و بودجه به رياست رئيس اين سازمان تشکيل شود.
مومني افزود: قرار است مصوبه اين جلسه به عنوان مصوبه هيئت دولت ملاک عمل قرار گيرد و در صورت تصويب، کار ساخت پل خليج فارس در مدت سه سال به پايان برسد.
وي در خصوص آخرين وضع ساخت اين طرح با ابعاد ملي گفت: هم اکنون با سرمايه گذاري ۲۲۰ ميليارد توماني، اين پل ۱۷٫۵ درصد پيشرفت فيزيکي داشته و براي تکميل به يک ميليارد دلار سرمايه گذاري نياز دارد.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنين گفت: با توجه به اينکه قرار است عمده هزينه تامين مالي اين پروژه را خود سازمان مناطق آزاد قشم متقبل شود بعيد مي دانم کار ساخت پروژه با مشکل روبرو شود.
وي يکي از علل افت و تعطيلي اين پروژه را عمل نکردن يکي از بانکهاي داخلي به تعهد خود در تامين مالي دانست و ابراز اميدواري کرد: با مساعدت دستگاههاي ذيربط ، عمليات ساخت اين طرح ملي آغاز شود.
منبع:خبرگزاري آرياپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *