رد نظریه استاندارهرمزگان توسط ابتکار

دریانیوز گزارش داد: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاطت محیط زیست کشور گفت: موافقت هیات دولت با راه اندازی شهرک صنعتی ایران و چین در جاسک هرمزگان به معنای بی نیازی این طرح از ارزیابی زیست محیطی نیست
محیط زیست خلیج فارس
دریانیوز گزارش داد: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاطت محیط زیست کشور گفت: موافقت هیات دولت با راه اندازی شهرک صنعتی ایران و چین در جاسک هرمزگان به معنای بی نیازی این طرح از ارزیابی زیست محیطی نیست.

معصومه ابتکار در پاسخ به “خبر هرمزگان” تصریح کرد: رعایت الزامات زیست محیطی از رویکردهای اصلی مصوبات هیات دولت است و این طرح نیز با توجه به مشخصات و مساحت آن، باید الزاما تمامی مراحل قانونی را طی کند.

وی اضافه کرد: بی توجهی به قانون در مراحل بعدی موجب توقف طرح و خسارت هایی خواهد شد که لازم است با تدبیر درست از رسیدن به این مرحله جلوگیری شود.

این در حالیست که استاندار هرمزگان اعلام کرد: چون این طرح یکبار در هیات دولت که رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در آن عضو است تصویب شده، نیاز به ارزیابی زیست محیطی مجدد ندارد و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

جاسم جادری،اعتراض مجید وفادار- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان- به آغاز عملیات اجرایی این طرح پیش از ارزیابی زیست محیطی و انعکاس رسانه ای آن را ،”جوسازی” توصیف کرده بود.

وی همچنین درباره اظهارات چندی پیش خود پیرامون قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز نیز خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت جزیره هرمز و استقرار پایگاه تحقیقاتی سازمان محیط زیست در آن، تنها بحث قاچاق مطرح نیست؛ بلکه برداشت بیش از حد از این معدن نیز یک دغدغه جدی برای سازمان حفاظت محیط زیست کشور است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *