رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر: نشتی مخزن کشتی نفت کش منشأ آلودگی ساحل بندر مجیدیه ماهشهر

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر گفت: پس از بررسی های انجام شده منشأ آلودگی بندرمجیدیه نشتی مخزن نفت کشتی نفت کشی تشخیص داده شد که در این بندر در حال تخلیه و بارگیری بود.

ایرج سلیمانی رئیس محیط زیست شهرستان بندرماهشهر ظهر شنبه در گفت و گو با ایرنا از تشخیص منشأ آلودگی ساحل بندرمجیدیه خبر داد و گفت: پس از بررسی های انجام گرفته از سوی اداره محیط زیست و کارشناسان آلودگی دریایی اداره بنادر و دریانوردی استان خوزستان منشأ آلودگی بندرمجیدیه، نشتی مخزن نفت کشتی نفت کشی تشخیص داده شد که در این بندر در حال تخلیه و بارگیری بود.
وی افزود: در حال حاضر نیز پاکسازی منطقه آلوده به مساحت حدود ۲ کیلومتر توسط کارشناسان پاکسازی اداره بنادر و دریانوردی در حال انجام است و خوشبختانه این حادثه مرگ و میر آبزیان را به همراه نداشته است.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به قانون جلوگیری از ایجاد آلودگی نفتی دریایی و رودخانه ای که متولی رسیدگی به آن اداره بنادر و دریانوردی است، مراحل قانونی برای برخورد جدی با خاطی توسط این اداره انجام می شود.
گفتنی است تعدادی از گردشگران که جمعه شب به قصد تفریح و شنا به ساحل دریای مجیدیه بندرماهشهر رفته بودند شاهد آلودگی شدید نفتی این منطقه بودند.
شدت آلودگی نفتی به گونه ای بود که شناگران با بدن هایی آغشته به مواد نفتی ساحل این بندر را ترک کردند.
بندرصادراتی ماهشهر در نزدیکی ساحل دریای مجیدیه بندرماهشهر زیر نظر پالایشگاه آبادان و یک بندر مهم صادرات فرآورده های نفتی است که ۷۲مخزن نفتی و هشت اسکله تخلیه و بارگیری مواد نفتی را در خود جای داده است.
منبع:ایرناپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *