حمایت ستاد توسعه صنایع دریایی از ۱۳ طرح دانش بنیان

دبیر گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری اعلام کرد: با پشتیبانی گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی از تعداد ۱۳ طرح فناورانه حمایت شده است.
صنایع دریایی
به گزارش ایسنا؛ امین حاجی محمدی با اشاره به نقش گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار در حمایت از طرح‌های فناورانه در کشور، افزود: با ارزیابی‌‏های صورت گرفته تعداد ۱۳ طرح تایید شده و مورد حمایت قرار گرفته است که از این میان ۴ طرح با مشارکت و همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی اجرا شده است.

حاجی محمدی اظهار کرد: به منظور کمک به تجاری‌سازی و توسعه محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌ بنیان دریایی، به ۸ شرکت دانش‌بنیان تسهیلات قرض‌الحسنه اهدا شده است.

وی، طراحی و ساخت رستوران زیردریایی، طراحی و ساخت جت اسکی آتش‌نشان، نرم‌افزار مدیریت آبزی‌پروری در قفس، طراحی هاورکرافت تفریحی ۶نفره و طراحی و ساخت شناور زیرسطحی را از جمله طرح‌های مورد حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی نام برد.

دبیر گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌ بنیان دریایی با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و نقش پر رنگ صنعت دریا در شکوفایی اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: رشد سریع توسعه علم و فناوری در دهه‌های اخیر باعث شده است که نقش دانش و فناوری در اقتصاد بیش از پیش پررنگ شود. کشورهای با دانش و فناوری بالا به عنوان قدرت‌های اقتصادی دنیا شناخته شده و توانایی جذب سایر عوامل اقتصادی مانند سرمایه، منابع اولیه، نیروی کار و غیره را نیز دارند.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و نقش پر رنگ صنعت دریا در شکوفایی اقتصاد کشور، گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار اقدام به حمایت از طرح‌های فناورانه کرده است، یادآور شد: امروزه مرز بین کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه در بکارگیری از فناوری تعیین می‌شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *