تا هفته آینده، دهکده گردشگری دریایی بوشهر افتتاح می شود

فاز نخست دهکده گردشگری دریایی بوشهر شامل ۲۶ هکتار با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی هفته جاری به بهره برداری خواهد رسید.
دهکده گردشگری بوشهر
مدیر عامل و سرمایه گذار دهکده گردشگری دریایی بوشهر با اعلام این خبر گفت:هفته جاری، فاز نخست دهکده گردشگری دریایی بوشهر شامل ۲۶ هکتار به بهره برداری خواهد رسید.
محمد صفائیان افزود: بر اساس طراحی های صورت گرفته، کل پروژه دهکده گردشگری دریایی بوشهر شامل سه هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه آبی و خاکی است که هم اکنون فاز نخست آن آماده بهره برداری است.
وی اظهار داشت: در این دهکده گردشگری دریایی انواع خدمات گردشگری به صورت کاملاً استاندارد و به روز به گردشگران ارائه خواهد شد.
این سرمایه گذار بخش خصوصی عنوان کرد: انواع خدمات اقامتی، تفریحی، پذیرایی و … به گردشگران ارائه می شود.
وی تاکید کرد: در این دهکده هم اکنون پنج ویلای شناور آماده شده که در آینده نزدیک تعداد آنها به ۱۰۰ فروند خواهد رسید.
صفائیان بیان داشت: به منطور فراهم کردن زیرساختهای لازم برای ساخت این دهکده گردشگری مبلغ ۲۳ میلیارد تومان از سوی استانداری بوشهر در این منطقه هزینه شده است.
وی یادآور شد: به منظور ساخت فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر تا کنون مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
مدیرعامل و سرمایه گذار دهکده گردشگری دریایی بوشهر خاطرنشان ساخت: همچنین ۲۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در این دهکده جذب سرمایه گذار کرده ایم.
وی در ادامه گفته های خود از ساخت استادیوم فوتبال ساحلی استاندارد برای انجام بازی های جهانی در این دهکده خبر داد و گفت: هم اکنون عملیات ساخت این استادیوم نیز آغاز شده است که به زودی آماده بهره برداری خواهد بود.
به گفته صفائیان چندی پیش، مسئولان فدراسیون فوتبال از روند ساخت این استادیوم دیدن کردند که بسیار مورد توجه نیز واقع شد.
صفائیان اظهار داشت: فاز نخست پروژه دهکده گردشگری دریایی بوشهر برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی فراهم خواهد کرد.
وی تاکید کرد: این پروژه گردشگری دریایی بدون شک می تواند به عنوان پایلوت گردشگری دریایی کشور مطرح شود چرا که با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری موفق شده از ساحل و دریا در راستای توسعه گردشگری، استفاده کند.
به گفته صفاییان، سوئیت های شناور، ۵۰ کلبه چوبی، ۱۸ کلبه اسکیمو شکل ساخته شده از خشت و کاه و گندم، باغ پرندگان، شهربازی، کافی شاپ، سالن جشن و پذیرایی با ظرفیت دو هزار نفر، انواع بازیهای دریایی، پیست موتور سواری، اسب سواری، شتر سواری و رستوران دریایی از جمله خدماتی است که در دهکده گردشگری دریایی بوشهر به گردشگران ارائه می شود.
وی همچنین از ساخت پلاژ منحصر به فرد بانوان در این دهکده گردشگری دریایی خبر داد و گفت: این پلاژ که شبیه قلعه ساخته شده است از جنس چوب است و انواع امکانات لازم برای سرویس دهی مناسب به بانوان جهت شنا کردن در این مکان در نظر گرفته شده است.
وی گفت: با توجه به ساخت بی نظیر این پلاژ، به خواسته استانداری بوشهر قرار است در شهرستان های ساحلی استان بوشهر نیز نمونه های مشابهی از این پلاژ ویژه بانوان نیز توسط شرکت ما ساخته شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *