احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و هند در چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: توافق بین منطقه آزاد چابهار و شورای ایران و هند (وابسته به اتاق بازرگانی) جهت احداث یک شهرک صنعتی مشترک بین دو کشور نهایی شده است.

به گزارش ایسنا، عبدالرحیم کردی در بازدید خبرنگاران هندی از منطقه آزاد چابهار با اشاره به مناسبات بین ایران و هند افزود: نگاه ما در خصوص همکاری های مشترک بین ایران و هند در چابهار صرفاً محدود به بندر نیست.

وی ادامه داد: ما اعتقاد به توسعه روابط بخش خصوصی بین ایران و هند را برای حضور در بازارهای منطقهای داریم و برای آن برنامه ریزی کرده ایم.

کردی افزود: ۲۴ شرکت هندی در چابهار توسط بخش خصوصی در زمینه های تجارت، صنایع و پتروشیمی به ثبت رسیدهاند که در مرحله پیگیری کارهای اداری از جمله مجوزهای زیست محیطی و جانمایی زمین هستند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی تلاش‌ها برای ایجاد اشتغال و رونق سرمایه گذاری در این منطقه انجام میشود تا بتوانیم برای حل مشکلات بیکاری گام‌‌های مثبتی برداریم.

کردی تصریح کرد: شهرک پتروشیمی، کارخانه فولاد مکران و دیگر صنایع ایجادی در منطقه آزاد چابهار نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند و بزودی تحول عظیمی در حوزه اشتغال بوجود خواهد آمد.

وی اظهار کرد: با هدف تسهیل و حذف بروکراسی اداری ثبت هرگونه شرکت برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی، تجاری و گردشگری در ۲ روز کاری در منطقه آزاد چابهار انجام می‌شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *