آغاز عملیات اجرایی آزادراه شهید رجایی/تکمیل آزاد راه تا دو سال دیگر

در مراسمی با حضور معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها وزارت راه و شهرسازی عملیات احداث آزادراه شهید رجایی در بندرعباس آغاز شد.

به گزارش ایسنا، معاون شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مراسم آغاز به کار این آزادراه افزود: استقرار صنایع عظیم نفت، آلومینیوم هرمزگان، فولاد هرمزگان و همچنین بندر مهم و استراتژیک شهید رجایی در غرب شهر بندرعباس، این منطقه را به یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی استان و کشور ایران تبدیل کرده است.

سید حسین میر شفیع تصریح کرد: افتتاح پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس در روزهای اخیر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های تولید بنزین استاندارد یورو ۴ بر اهمیت این قطب اقتصادی افزوده است.

وی ادامه داد: طرح احداث ادامه آزادراه شهید رجائی از منطقه تل سیاه تا ورودی بندر شهید رجایی و اتصال آن به بزرگراه بندرعباس، بندر خمیر، بندرلنگه یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های زیر بنایی وزارت راه و شهرسازی است که با سرمایه‌گذاری صددرصدی توسط بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

در این مراسم همچنین مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به جزئیات این آزادراه اظهار کرد: طول آزادراه شهید رجایی در این مقطع حدود ۳۲ کیلومتر است که از منطقه شمالی صنایع مذکور عبور کرده و مکان جدیدی را برای ارتباط این صنایع با بازارهای مصرف فراهم می‌آورد.

غلامحسین شیری اضافه کرد: این آزادراه بندر شهید رجائی را که یکی از بزرگ‌ترین کانون‌های تولید بار و کالا در کشور است، به شبکه آزادراهی کشور متصل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، هزینه اجرایی این طرح عظیم بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال است که همه آن توسط سرمایه‌گذار هزینه خواهد شد که طی دو سال به بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون تنها محور ارتباطی با بندر شهید رجائی محور میدان سایت خونسرخ، بندر شهید رجائی است، بیان کرد: این محور به جهت محدودیت سرویس‌دهی تا دو سال آینده به طور کامل از ترافیک اشباع می‌شود که این موضوع اهمیت این بخش از آزادراه روشن‌تر می‌کند.

وی در پایان گفت: با اجرای این بخش از آزادراه که ادامه آن به سمت سیرجان هم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد،ام بسیار مهمی در شکوفایی اقتصادی میهن اسلامی برداشته شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *